Međunarodni dan kazališta za djecu i mlade
Autor: Slavica Kovačević, 25. 3. 2019.

Obilježili smo Međunarodni dan

kazališta za djecu i mlade

Međunarodni dan kazališta za djecu i mlade obilježili smo 20. ožujka u školskoj knjižnici.  Slavi se diljem svijeta s ciljem odgajanja mlade kazališne publike na umjetnički vrijednim predstavama prilagođenim dobnim i recepcijskim mogućnostima djece, stvarajući od njih u budućnosti kazališno odgojenog gledatelja. Slogan kampanje Međunarodnog dana kazališta za djecu i mlade je "Povedite dijete u kazalište" Učenike 1.b razreda doveli smo u knjižnicu, i kroz niz aktivnosti upoznali s pojmovima vezanim uz kazalište (glumci, umjetnost, kultura, rekviziteri, šaptači, koreografi, redatelji, kostim, tragedija, komedija, mjuzikl, Dioniz…). Služeći se referentom zbirkom, učenici su definirali povijesni kontekst nastanka kazališta,  vrste kazališta, način ponašanja u kulturnim ustanovama...Knjižnica je na trenutak zamijenila svoju ulogu daskama koje život znače, a učenici su zaigrali na njima. Oživjeli su likove Romea i Julije odglumivši peti čin,  treći prizor (William Shakespeare: Romeo i Julija).