Posjet KKD Ivana Brlić- Mažuranić
Autor: Slavica Kovačević, 18. 6. 2019.

Učenici 1.d razreda posjetili

KKD Ivana Brlić-Mažuranić

Krenuli smo 29. svibnja iz škole u KKD „Ivana Brlić-Mažuranić“. Hodali smo dvadesetak minuta. Kada smo došli u kazalište dočekao nas je vodič koji nam je prvo pokazao gdje se kupuju karte i gdje se ulazi. Zatim smo krenuli u obilazak kazališta te smo obišli sve prostorije koje se tamo nalaze. Vodič nam je pričao o Ivani Brlić-Mažuranić i Miji Čorak Slavenskoj. Potom su nam pokazali prostoriju iz koje se upravlja svjetlima, zvukom i drugim efektima na pozornici. Slijedilo je razgledavanje garderobi iza pozornice i put do same pozornice. Tamo smo imali prezentaciju o kazališno-koncertnoj dvorani. Imali smo priliku probati kako to izgleda glumiti na pozornici. Nika je čitala neki tekst, Nina, Mirna i Tea su pjevale, a Krešo i ja smo otišli iza pozornice po dijelove scenografije te smo glumili na pokretnoj pozornici.

Na kraju smo krenuli nazad u školu, ali prije odlaska dobili smo čokoladice te su nas srdačno pozdravili. To je bilo jedno jako zabavno i poučno iskustvo te mi je jako drago što sam išao tamo.

Fran Leović, 1.D