Suradnja SMŠ i osnovnih škola u školskoj godini 2015./2016.
Autor: Slavica Kovačević, 2. 3. 2016.

Učenici 4.c razreda, smjer: fizioterapeutski tehničar/tehničarka, održali odnovnoškolcima predavanje:

"PREVENCIJA NEPRAVILNOG DRŽANJA"

U mjesecu veljači dogovorena je suradnja između Srednje medicinske škole i šestih razreda osnovnih škola u Slavonskom Brodu.

Aktiv fizioterapeuta koji čine Irena Jurić, bacc.physioth.,Darko Majski, bacc.physioth., Antonija Barić, bacc.physioth. i Daria Klemenc, bacc.physioth. i učenici završnog razreda smjera fizioterapeutski tehničar/tehničarka; Ivana Beraković, Ivana Brkić, Magdalena Hnatešin i Josip Moler smo održali radionicu po osnovnim školama. Posjetili smo osnovne škole „ Vladimir Nazor“, „ Ivan Goran Kovačić“, „Bogoslav Šulek“ i „ Hugo Badalić“. Radionicu smo održali u 16 razreda u matičnim i područnim školama.

Učenici su održali predavanje pod vodstvom mentora s temom „ Prevencija nepravilnog držanja."

Cilj suradnje između škola je prevencija i liječenje nepravilnog držanja te upoznavanje učenika šestih razreda o važnosti provođenja svakodnevnih vježbi za nepravilno držanje. Uz prezentaciju učenici su održali demonstraciju vježbi istezanja i disanja.

Namjena ove aktivnosti je smanjivanje broja i postotka deformacija kralježnice u njihovoj dobi.

Učenici i njihovi profesori su zadovoljni s radionicom i zamolili su nas da ih ponovno posjetimo .

Nositelj aktivnosti: DARIA KLEMENC, bacc.physioth.