Izborna sjednica Parlamenta mladih
Autor: Slavica Kovačević, 11. 10. 2016.

Izborna sjednica Parlamenta mladih grada

Slavonskoga Broda

Dana 3. listopada 2016. godine učenici 4.a razreda Ivana Pastuović i Barbara Koledić te učenik 4.b razreda Tomislav Lukić, kao članovi debatnog kluba Srednje medicinske škole Slavonski Brod, sudjelovali su na izbornoj sjednici Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda. Navedeni učenici postali su zastupnici Parlamenta te će u narednom periodu obavljati svoju dužnost kao predstavnici naše škole. Ivana Pastuović kandidirala se i za predsjednicu Parlamenta te je u svom izlaganju na dobar način predstavila Srednju medicinsku školu i svoj program. Nažalost, odlukom preostalih zastupnika nije izabrana za navedenu funkciju već je za predsjednika izabran Domagoj Aračić. Nakon izbora predsjednika Parlamenta, uslijedilo je predstavljanje Time to Move kampanje Eurodeska čiji je cilj informirati mlade o međunarodnim mogućnostima za mobilnost (studiranje, volontiranje, putovanje ili rad u inozemstvu), aktualnim politikama za mlade i događanjima u Europi. Nakon što su prisutni čuli što je to mobilnost i projekti za mlade u europskom kontekstu, sudionici europskih projekata mobilnosti za mlade svoja iskustva i dojmove s projekata mobilnosti na kojima su sudjelovali podijelili su s ostalim učenicima i nastavnicima.

Zaključno, učenici su podijeljeni u pet grupa te je svakoj grupi dodijeljen određeni projekt (npr. Vršnjačko nasilje) na kojemu će zajedno raditi do iduće sjednice Parlamenta koja je predviđena za sredinu 11. mjeseca. O budućim aktivnostima Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda te doprinosu naših učenika funkcioniranju istog, kao i aktivnostima debatnog kluba, bit ćete obaviješteni putem internetske stranice naše škole.

Aleksandar Končar, mag. paed. i soc.