« Ožujak 2024 »

Dijalog s građanima
Autor: Slavica Kovačević, 28. 3. 2017.

DIJALOG S GRAĐANIMA

ZAGREB, 24. 3. 2017.

Dana 24. ožujka 2017. godine učenici 2.b razreda Lora Aladrović, Martin Dravec i Mislav Ostojić, učenice 4.a razreda Ivana Pastuović, Barbara Koledić i Nikolina Šunić te učenik 1.c razreda Ivan Nekić sudjelovali su na Dijalogu s građanima u Galeriji Lauba u Zagrebu. Put na navedeni dijalog organiziran je od strane predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj. Prije samog dijaloga, dodijeljena je nagrada za najboljeg mladog poljoprivrednika u Republici Hrvatskoj. U sklopu dijaloga sudionici su imali priliku prisustvovati razgovoru europskog povjerenika za poljoprivredu i ruralni razvoj Phila Hogana, zastupnice u Europskom parlamentu Marijane Petir i ministra poljoprivrede Republike Hrvatske Tomislava Tolušića. Prvi dio dijaloga odnosio se na analizu EU fondova i mladih tijekom kojega su prisutni upoznati s mogućnostima koje Europska unija pruža mladima te kako ih mogu ostvariti. Potom su uslijedila pitanja građana koji su mogli zatražiti odgovor na probleme koji ih muče što su uvelike i iskoristili. Naposljetku je dijalog zaključen završnim riječima svakog sudionika unutar kojih se mogla prepoznati želja za pozitivnijom budućnosti naše države uz još bolju suradnju s Europskom unijom.

Nakon dijaloga uslijedio je domjenak, a potom i odlazak do centra grada gdje su učenici imali određeni period slobodnog vremena koje su kvalitetno i iskoristili. Učenici su izrazili zadovoljstvo viđenim te su izrazili želju za ponovnim odlaskom na događanja takvog tipa.

Sudjelovanje na navedenom dijalogu zasigurno će pomoći učenicima koji će predstavljati Srednju medicinsku školu u Europskom parlamentu mladih Hrvatske koji će se održati u Slavonskom Brodu od 29. ožujka do 2. travnja, a o čemu će svi biti informirani putem mrežnih stranica naše škole.

Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.