Znanjem i prevencijom do zdravlja
Autor: Slavica Kovačević, 15. 9. 2017.

Donacijska utrka

"Znanjem i prevencijom do zdravlja"

Liga protiv raka Brodsko-posavske županije i Škola trčanja Slavonski Brod  9. rujna 2017. zajednički su organizirali donacijsku utrku pod nazivom "Znanjem i prevencijom do zdravlja." Utrka se organizirala u sklopu istoimenog projekta kojega provodi Liga s ciljem prikupljanja sredstava za nastavak rada Lige i promocije zdravih stilova života. Utrci se odazvalo 410 sudionika. Svi natjecatelji su bili pobjednici s medaljama oko vrata, jer trčali su za zdravlje.

Donacijska utrka nije samo utrka nego način prevencije. Liga protiv raka i Škola trčanja animirali su naše sugrađane i pozvali ih na zdravi život, jer trčanje i bilo koja druga aktivnost smanjuju pojavnost malignih bolesti. Fizička aktivnost pomaže i znanstveno je dokazano da pomaže u prevenciji malignih bolesti.

Filip Gusak, učenik 2.a razreda Srednje medicinske škole Slavonski Brod osvojio je šesto mjesto na utrci 5 km. Učenici 5.a razreda: Krunoslav Katanić, Gabriela Kereković, Gabrijel Kladarić, Barbara Koledić, Elizabeta Kožul, Luka Ličanin, Marina Maćaš, Anto Majić i Ana Mandir sudjelovali su kao volonteri na utrci. Također, na utrci su sudjelovale stručne nastavnice Marija Jelić, Blaženka Majić, Maja Crnolatac te Suzana Stjepanović, prof. njemačkog jezika. Učenici su mjerili krvni tlak i šećer u krvi svim sudionicima te dijelili vodu i izotonik na okrijepnim stanicama.

Maja Crnolatac, bacc.med.techn.