Volonteri iz školskih klupa
Autor: Slavica Kovačević, 12. 3. 2018.

Početak volontiranja u sklopu projekta

"Volonteri iz školskih klupa"

Nakon odabira učenika za sudjelovanje u projektu Volonteri iz školskih klupa te održanih edukacija za volontere od strane stručnjaka iz Siriusa – Centar za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje kao nositelja projekta, te od strane školskog koordinatora volontera Aleksandra Končara i koordinatorice iz udruge Marijane Lukić, uslijedilo je potpisivanje sporazuma i ugovora s partnerskim ustanovama. U sklopu projekta volonteri će volontirati na Odjelu za pedijatriju Opće bolnice „dr. Josip Benčević“, Domu za starije i nemoćne Slavonski Brod te Dječjem centru Logos. Budući da su sklapanjem sporazuma i ugovora ispunjeni svi preduvjeti za početak volonterskog angažmana, na radost svih uključenih volontera mogli su započeti svoju hvale vrijednu priču. Već na samom početku su uvelike razveselili i rasplesali umirovljenike u Domu za starije i nemoćne pridruživši im se u organizaciji maskenbala. Pogled na dječja lica Odjela za pedijatriju i Dječjeg centra Logos dovoljno je govorio o tome koliko im znači prisutnost volontera već pri prvom susretu.

Ovim putem želimo se još jednom zahvaliti svim uključenim volonterima na želji, volji i ljubavi koju pokazuju u ovom projektu te se nadamo da će se zajednička uspješna provedba nastaviti na zadovoljstvo svih koji su u projekt i uključeni.

Koordinator projekta: Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.