« Studeni 2022 »

Sastanak odabranih učenika i koordinatora projekta

Učenici koji su odabrani za sudjelovanje u projektu trebaju doći na sastanak u ured pedagoga u 13:00 sati. Ukoliko je moguće, potrebno je dostaviti kopiju osobne iskaznice na sastanak.

Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu “We care, We share for the future”

U projektu “We care, We share for the future“ sudjeluju Srednja medicinska škola Slavonski Brod kao nositelj nacionalnog konzorcija te Medicinska škola Ante Kuzmanića iz Zadra i Medicinska škola Osijek. Navedene strukovne škole već niz godina prepoznaju da jedino zajedničkom suradnjom i inovativnim pristupom prema postojećim programima mogu potaknuti nužne promjene u strukovnom obrazovanju. S  tim ciljem članice nacionalnog konzorcija suglasne su u osmišljavanju strategije razvoja novih i učinkovitih školskih kurikuluma strukovnog obrazovanja kako bi strukovne škole postale imperativ kvalitete u obrazovnom sustavu i na tržištu rada i obrazovanja EU.

U sklopu projekta “We care, We share for the future” odobrena je mobilnost 35 učenika 3., 4. i 5. razreda u smjerovima medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege i fizioterapeutski tehničar/tehničarka.

Mobilnost će trajati 21 dan, u razdoblju od 2. do 23. veljače u Portugalu, u gradu Bragi. S učenicima će kao pratnja ići po jedan nastavnik iz svake partnerske škole koji će s učenicima boraviti tjedan dana i jedan nastavnik iz škole nositelja konzorcija koji će s učenicima boraviti tri tjedna, a njihov zadatak kao pratnje je da se pobrinu da učenici izvršavaju svoje obaveze propisane projektom te da im pruže podršku i potporu uz nadzor.

Uvjeti prijave za sudjelovanje:

• učenik Srednje medicinske škole Slavonski Brod / Medicinske škole Ante Kuzmanića / Medicinske škole Osijek
  • dobrovoljna prijava na natječaj
  • iskazan interes za sudjelovanje putem Google obrasca objavljenog na stranicama škole
  • predana dokumentacija do 17. listopada 2018. godine
  • suglasnost roditelja/skrbnika

Dokumentacija za prijavu:

• ispunjen obrazac za prijavu (privitak na dnu stranice)
  • preslika svjedodžbe prethodno završenog razreda
  • motivacijsko pismo
  • životopis (Europass)
  • potpisana suglasnost roditelja/skrbnika s upisanom šifrom učenika (privitak na dnu stranice)

Dodatni bodovi:

• popis svih aktivnosti, projekata i/ili natjecanja u kojima je učenik/ca sudjelovao/la prošle školske godine i rezultata koje je postigao/la (za natjecanja)
  • potvrda o slabijem ekonomskom položaju obitelji učenika

Obveze i dužnosti učenika koji će sudjelovati u mobilnosti:

• redovito pohađanje svih pripremnih aktivnosti
  • redovito pohađanje stručne prakse tijekom mobilnosti
  • uvažavanje i poštivanje ostalih sudionika mobilnosti i djelatnika Škole koji će biti u pratnji učenicima
  • redovito vođenje Dnevnika rada
  • održavanje dnevnih evaluacijskih sastanaka tijekom mobilnosti
  • učenici neće konzumirati alkoholna pića i neprimjereno se ponašati za vrijeme mobilnosti
  • u slučaju nekih problema, obavezno će se posavjetovati s osobama u pratnji

Način bodovanja prijava:

• opći uspjeh prethodnog razreda (2-5 bodova)
  • strani jezik prethodnog razreda (2-5 bodova)
  • motivacijsko pismo (1-5 bodova) – kombinirana ocjena predanog motivacijskog pisma putem Google obrasca i prilikom predaje natječajne dokumentacije
  • životopis (1-5 bodova)
  • sudjelovanje u aktivnostima, projektima i natjecanjima (1-5 bodova)
  • nepovoljan ekonomski položaj (1-2 boda)
  • izrečena pedagoška mjera u prethodnom razredu (-1 bod za opomenu, -2 boda za ostalo)
  • u slučaju istog broja bodova, prednost će imati učenici s većim iskustvom sudjelovanja u aktivnostima, projektima i natjecanjima

Postupak prijave:

Učenici natječajnu dokumentaciju trebaju predati do srijede 17. listopada (uključujući i taj dan) u ured pedagoga ili školsku knjižnicu. Rezultati će biti objavljeni pod šiframa učenika na školskoj web stranici, facebook stranici škole i projekta te na oglasnoj ploči u školi do 22. listopada.

Nakon odabira učenika, sudionici mobilnosti, odnosno njihovi roditelji/skrbnici, sklapaju sa školom ugovor kojim se obvezuju na izvršavanje svojih obaveza kako ne bi morali vraćati sredstva utrošena na mobilnost.

Napomena:

Za svaki smjer će se odabrati 3 učenika koji će biti na rezervnoj listi. Tim učenicima se savjetuje da pohađaju sve pripremne aktivnosti kako bi se, u slučaju odustajanja nekog od odabranih učenika, mogli uključiti u projekt.

Za sve dodatne informacije možete se javiti koordinatoru projekta, stručnom suradniku pedagogu Aleksandru Končaru.

POZIV NA PREDAVANJE: Erasmus+ projekt "We care, We share for the future"

Predavanje za učenike koji su iskazali interes za sudjelovanje u Erasmus+ projektu “We care, We share for the future” održat će se u utorak 9. listopada 2018. godine u 13:10 sati. Predavanje je obavezno za sve učenike koji žele biti sudionici mobilnosti. U slučaju spriječenosti iz opravdanih razloga, potrebno je to najaviti na e-mail wecare.weshare.sms@gmail.com uz navođenje razloga izostanka. Učenici su za vrijeme trajanja predavanja oslobođeni nastave i vježbi.

Predavanje za roditelje učenika koji su iskazali interes ispunjavanjem internetskog obrasca održat će se isti dan - u utorak 9. listopada 2018. godine u 17:00 sati.

Poziv učenicima za iskazivanje interesa za sudjelovanje u projektu - PRODUŽETAK ROKA

Pozivaju se učenici 3., 4. i 5. razreda smjera medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege te 3. i 4. razreda smjera fizioterapeutski tehničar/fizioterapeutska tehničarka zainteresirani za sudjelovanje u Erasmus+ projektu We care, We share for the future da ispune obrazac na poveznici https://goo.gl/forms/do4TS1RLGWZLNfiU2 zaključno s 30. rujnom 2018. godine. U daljnju proceduru (predavanja za učenike i roditelje, selekcija) bit će uključeni isključivo učenici koji ispune obrazac u navedenom roku.