Sjednica Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda
Autor: Slavica Kovačević, 16. 3. 2017.

ODRŽANA SJEDNICA

PARLAMENTA MLADIH

Radna sjednica Parlamenta mladih

grada Slavonskog Broda

Dana 15. ožujka 2017. godine učenici 4.b razreda Tomislav Lukić i Hrvoje Škrbina, kao članovi debatnog kluba Srednje medicinske škole Slavonski Brod, sudjelovali su na radnoj sjednici Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda koja se održala u velikoj dvorani Centra mladih.

Nakon pozdravnog govora predsjednika Parlamenta, uslijedilo je izlaganje Danijela Župana o mogućnostima za mlade u kontekstu sudjelovanja u europskim projektima mobilnosti (razmjene mladih, seminari, treninzi). Učenicima je pružena mogućnost upoznavanja sa svim potrebnim koracima u postupku prijave na navedene oblike europskih projekata mobilnosti. Potom je uslijedilo predstavljanje nove inicijative za mlade – Europskih snaga solidarnosti.

Članovi Parlamenta su zatim predstavili svoje projekte čiju su provedbu dogovorili unutar svojih skupina na prethodnoj sjednici. Većina njih uspjela je u određenoj mjeri ostvariti ono što su planirali dok su neke skupine postavile pretežak zadatak u ranoj fazi njihovih projekata. Upravo iz tog razloga, kroz radionicu „Prvi koraci“, učenici su imali priliku usvojiti znanja i vještine pokretanja inicijativa i projekata u školskom i izvanškolskom okruženju. U sklopu radionice, zastupnici Parlamenta su u skupinama koje su formirali na izbornoj sjednici Parlamenta nadogradili ili izmijenili svoje projekte te osmislili njihovu daljnju provedbu što su na kraju predstavili jedni drugima.

Predsjednik Parlamenta mladih Domagoj Aračić je na kraju zahvalio svima na sudjelovanju i njihovom doprinosu uz najavu iduće sjednice Parlamenta mladih koja će se održati u petom mjesecu.

Aleksandar Končar, mag. paed. et soc.